banner

Barındırma

Yüksek performanslı barındırma hizmetlerimiz sizi bekliyor

Barındırma

Web barındırma, kurumların ve bireylerin İnternet'e bir web sitesi veya web sayfası göndermesine izin veren bir hizmettir. Bir web barındırma hizmeti veya web barındırma hizmeti sağlayıcısı, web sitesi veya web sayfası için İnternet'te görüntülenmesi gereken teknolojileri ve hizmetleri sağlayan bir işletmedir. Web siteleri, sunucular adı verilen özel bilgisayarlarda barındırılır veya depolanır.
İnternet kullanıcıları web sitenizi görmek istediklerinde web sitenizin adresini veya etki alanını tarayıcılarına yazmalıdırlar. Çoğu hosting şirketi, onlarla ev sahipliği yapmak için alan adınızın sahibi olmayı gerektirir.
Cevap Evet. Çalışmak istediğiniz web sitesinin türü, kullanmakta olduğunuz yazılım uygulamaları açısından ihtiyacınız olan teknolojiyi belirlemelidir. Kullanmayı umduğunuz uygulamaları destekleyen bir barındırma planı bulmanız gerekir.
Diğer tipte Barındırma planlarının yanı sıra, paylaşımlı barındırma çoğu insanın aşina olduğu bir yerdir. Paylaşılan barındırma olarak adlandırılır çünkü verileriniz (web sitesi dosyaları, veritabanları, e-postalar vb.) Diğer müşterilerin yanı sıra güçlü bir sunucuda depolanır. Paylaşılan avantaj, düşük maliyetli olması ve e-posta adresleri oluşturmak gibi barındırma işleminizin tüm yönlerini yönetebileceğiniz bir barındırma kontrol paneli gibi ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahip olmasıdır.
VPS (Sanal Özel Sunucu) barındırma, size çok daha fazla kontrol sağlamanın yanı sıra, kendi benzersiz IP adresinizi ve sunucu kaynaklarının daha büyük bir bölümünü size sunar. Genellikle büyük kuruluşlar ve çevrimiçi işletmeler için doğru seçimdir. Bu tür bir barındırmada, her sunucu kendi kendine yeten bir birimdir ve CPU, RAM ve disk alanı gibi kendi garantili kaynaklarını tahsis eder. Avantajınız, adanmış bir sunucunun tüm gücüne ve işlevselliğine sahip olabileceğiniz, ancak maliyetin bir kısmına sahip olabileceğinizdir.
Web sitesi oluşturucu, bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olan bir program veya araçtır. Web sitesi oluşturucularının iki ana türü vardır: çevrimiçi ve çevrimdışı. Web hosting şirketleri tarafından sağlanan çevrimiçi tescilli araçlar. Bir bilgisayarda çalışan, sayfalar oluşturan ve bu sayfaları herhangi bir ana bilgisayarda yayınlayabilen çevrimdışı yazılım.
Cloud hosting, sınırsız sayıda makinenin tek bir sistem olarak hareket etmesini sağlayan en yenilikçi Bulut bilgisayar teknolojilerine dayanmaktadır. Bulut teknolojisi, alan veya RAM gibi ekstra kaynakların kolayca entegre edilmesini sağlar ve böylece web sitesinin büyümesini sağlar
Atanmış barındırma, sunucunun tek bir kuruluşa veya bir web sitesi gibi tek bir amaca yönelik olduğu bir barındırma yapılandırmasıdır. Özel bir barındırma hizmeti bazen adanmış bir sunucu olarak anılır ve kurum içi veya harici olarak bir veri merkezi içinden bir hizmet olarak kurulabilir.
SSD sürücülerinde, geleneksel sabit disklerden farklı olarak hareketli parça yoktur. Elektronik cihazlardır ve son derece hızlı ve güvenilirdirler, dolayısıyla SSD barındırma ile bazı ciddi avantajlar vardır. Bu tür bir barındırmada, mümkün olan en yüksek hizmet düzeyini sağlamak için etki alanlarının sayısını bir sunucuda kısıtlarız.
what-we-do